Gaziosmanpaşa değişiyor

Gaziosmanpaşa değişiyor
Gaziosmanpaşa’da son iki yılda ilçe siluetini değiştirme adına önemli adımlar atıldı.Abone ol

Yeniden düzenlenen GOP Meydanında ilk adım tamamlanırken, belediyenin eski hizmet binası modern kültür merkezine dönüştürülüyor. Kentsel Dönüşüm uygulanan Sarıgöl"de ise sessiz sedasız güle oynaya yıkımlar gerçekleştiriliyor.

DEĞİŞEN VE GELİŞEN GAZİOSMANPAŞA

Belediye başkanı seçildikten sonra aldığı radikal kararlarla birbirinden önemli projeleri hayata geçiren Dr. Erhan Erol, görev süresini tamamlayana kadar ilçe halkına söz verdiklerini yerine getirmeye kararlı. Dr. Erhan Erol,"" Bugüne kadar aldığı göçlerle çarpık bir yapılaşmanın en çarpıcı örneği olan Gaziosmanpaşa, şanssız talihini en kısa zamanda yenecektir""dedi.Gaziosmanpaşa"da son iki yılda yapılan çalışmalar sonuç vermeye başladı. Temizlik, yol ve park işlerini rutin anlayıştan kurtaran GOP Belediyesi Kentsel, Kültürel ve Kurumsal Dönüşüm (3K ) projesi kapsamında ilçeyi yeniden yapılandırma adına birçok önemli projeyi peş peşe hayata geçirmeye başladı. İki yılda yaklaşık 100"ü aşkın parkı yeniden restore eden Belediye, Avrupa"da yaygın olarak hizmet veren ""Tema parklarında” ülkemizdeki en iyi uygulayıcısı konum çiçek gönder una geldi. Biri yürüyüş parkuru, çoğunluğu tema Parkı olmak üzere toplam 22 yeni parkı ilçe halkına kazandıran Gaziosmanpaşa Belediyesi"nin eski hizmet binasında ise önemli bir çalışma sürüyor.

İlçe sakinlerinin yıllardır beklediği Kültür Merkezi içindeki 3 adet sineması, konferans, bilgilendirme salonu, ile geniş seyirci fuayeleri ve bu salonlara ait kafelerin yanı sıra fast-food, kütüphane, açık ve kapalı sanat galerileri ve el sanatları satış bölümleriyle şimdiden ilçenin cazibe merkezi olmaya aday. Gaziosmanpaşa Belediyesi"nin bir diğer önemli atağı da Sarıgöl"de uygulanmaya başladı. Şu ana kadar 5 dönüm arsanın açıldığı mahallede hedef yeni seçimlere kadar 25 -30 dönüm yerin açılarak buraya Emniyet Müdürlüğü"nün yanı sıra iki okul ve merkez bir park yapmak.
Uygulama ve proje bazında birçok belediye yönetiminden farklı olduklarının altını çizen Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, "" Olması gereken ölçüde kamu kurumu, olması gereken ölçüde de özel sektör gibi hareket ediyoruz. Hiç bir uygulamamızda halkçı davranmıyoruz. Tüm amacımız ilçeyi geleceğe model bir kent olarak taşımak.""

GOP TA DEĞİŞİMİN ADIMLARI:

Kültür Merkezi: Eski hizmet binasının modern bir kültür merkezine dönüştürülmesi. İnşaatı başladı. Yılsonuna kadar hizmete girmesi bekleniyor.

Tema parkları: Kültür ve tarihle bütünleşen parklar. İki yılda 21 park hizmete sokuldu. Yeni 10 tane parkın yapım çalışmaları sürüyor. 1 adette yürüyüş parkuru hizmete sokuldu.

Bilgi evleri: İstanbul"da açılanların toplam sayısından fazla 27 okul bilgi evi yılsonuna kadar hizmete sokulacak. Bazı bilgi evleri kütüphane amaçlı kullanılacak.

Futbol Okulu açılıyor: Sporda ulusal ve uluslar arası birçok başarıya imza atan sporcular yetiştiren Gaziosmanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü yeni sporcular yetiştirmeye devam ediyor. Ayrıca ilçede Futbol okulu kurulacak. Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu"nun desteklediği proje kapsamında ilçede 7 adet suni çim saha kurulacak.

Eğitime Destek. İlçede okullar boyatıldı. Okullardaki eksiklikler için 4 trilyon lira harcandı.

Alışveriş Merkezi açılacak: Gazi girişinde açılacak alışveriş merkezinin Türkiye"nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olması hedefleniyor.

Modern piknik alanı: Baraj gölünün çevresinde 780 dönümlük alan Orman Bakanlığından kiralandı. Ayrıca yine Orman Bakanlığından tahsis edilecek 1000 dönümlük alanla birlikte bölgede kent merkezine en yakın piknik ve mesire yeri oluşturulacak. Tesislerde spor alanları, bisiklet parkurları, yürüyüş parkurları, piknik için çadırlar ve su aktiviteleri yer alacak.

GOP Meydanı düzenleniyor: Haliç-Esenler-Otogar bağlantısını sağlayan yolun ilçe merkezinden geçerken yol açtığı trafik karmaşası gideriliyor. Camiinin çevresi yeniden düzenlendi. İkinci adımda merkez trafiğe kapatılarak yeni açılacak otoparklarla birlikte cazibe merkezine dönüştürülecek.

Sosyal Sorumluluk Projeleri: GOP Belediyesi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Gül Çocuklar Projesiyle İstanbul"un sayılı ilk adım istasyonlarından birinin yapımını tamamlayarak İstanbul Valiliği koordinasyonundaki Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumuna teslim etti.

Kentsel Tasarım Projeleri: Demokratik katılımı esas alan GOP Belediyesi birçok sokağı halkın katılımıyla da yeniden boyayıp trafiğe kapatarak hizmete sokmaya başladı. İlk olarak geçtiğimiz günlerde Sokullu Mehmet paşa Caddesini törenle hizmete sokan belediye en kısa zamanda Küçükköy, Merkez ve C caddelerinde ki üç sokağı daha yenileyecek.

Toplu Konut: Belediye ve TOKİ ortaklaşa 500 konut gerçekleştirecek.Kategori : GÜNCEL