Chatten tanışıp gasp ettiler

Chatten tanışıp gasp ettiler
Chat yaparken tanıştıkları 2 kişiyi, evlerine giderek gasp ettikleri öne sürülen şüpheliler yakalandıAbone ol

İnternette ''chat'' yaparken tanıştıkları 2 kişiyi, evlerine giderek gasp ettikleri öne sürülen şüpheliler gözaltına alındılar.

Kadıköy Bostancı'da oturan Rumet S, 27 Kasım 2005 tarihinde evinin
kapısının zilini çalan 2 kişinin bıçak tehdidiyle kendisini etkisiz hale getirip, el ve ayakları ile ağzını bantladığ oyun yazılım ını bildirdi.

Rumet S, bu kişilerin, evdeki bir bavul dolusu giyim eşyası ile cep telefonu, annesine ait bazı ziynet eşyası ve 350 YTL'sini gasp ettiğini anlattı.

Üsküdar'da oturan Fatih D. de gasp edildiğini belirterek başvurduğu polise, internet üzerinden ''chat'' yaparak tanıştığı bir kişinin, 21 Aralık 2005 günü kendisini cep telefonuyla arayarak evine gelmek istediğini söylediğini anlattı.

Bir arkadaşı ile evine gelen bu kişinin, el ve ayaklarını bağlayıp, ağzını bantladığını ifade eden Fatih D. kendisine ait bazı giyim eşyası, ziynet eşyası ve 10 YTL parasının bıçak tehdidiyle gasp edildiğini söyledi.

Bunun üzerine çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, her iki olaya karışan kişilerin eşkalinin aynı olduğunu ve şüphelilerin Kartal'da oturduğunu tespit etti.

Polis, düzenlediği operasyonla, C.A. (19) ve F.S. (19) ile gasp olaylarında dışarıda gözcülük ettikleri öne sürülen N.A. (19) ve H.H'yi (22) gözaltına aldı.

Gasp olaylarını itiraf ettikleri ifade edilen C.A. ile F.S'nin,  mağdurlarla internet üzerinden ''chat'' yaparken tanıştıklarını, kendilerini evlerine bu kişilerin davet ettiğini öne sürdükleri öğrenildi.

Emniyetteki sorgu ve işlemleri tamamlanan 4 kişi, Kadıköy Adliyesi'ne sevk edildi.Kategori : GÜNCEL