Şahin, mafya iddiasına katıldı

  • Ana Sayfa
  • Şahin, mafya iddiasına katıldı
Şahin, mafya iddiasına katıldı
Bakan Mehmet Ali Şahin, Trabzonlu iki futbolcuya yapılan saldırıyı mafyanın yaptığı fikrine katıldı...Abone ol

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Milli futbolcular Gökdeniz Karadeniz ve Fatih Tekke'nin araçlarına yapılan silahlı saldırıyla ilgili olarak, ''Mafya ile ilgili iddialar var. Ben de bu iddialarda bulunuyorum'' dedi.

Şahin, TBMM'de gazetecilerin milli futbolcular Gökdeniz Karadeniz ve Fatih Tekke'nin otomobillerine yönelik saldırıyla ilgili sorularını yanıtlarken, saldırıdan üzüntü duyduğunu ve kınadığını söyledi.

Emniyet teşkilatının olayın üzerine giderek sorumluları kısa sürede tespit etmesini beklediğini, bu konud ersağ üye ol aki hassasiyetini İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'ya da ileteceğini belirten Şahin, ''Böyle bir şey olmamalıydı. Benim için gerçekten büyük sürpriz oldu. Hangi amaç, hangi niyetle, hangi kişiler tarafından yapıldığının mutlaka tespiti gerekiyor. Spora bu tür gölgeler asla düşmemeli. Sporcularımız bu tür olaylarla asla yan yana gelmemelidir. Bu, halk nezdinde spora bakışı da etkiler. O nedenle hepimiz olayın üzerinde durmalıyız'' diye konuştu.

Saldırı konusunda mafyayla ilgili iddialar olduğunun hatırlatılması üzerine Şahin, şunları söyledi:

''İddialar var, evet... Ben de bu iddialarda bulunuyorum. Futbol gibi konomik potansiyelin gittikçe büyüdüğü bir pastadan pay kapmak isteyen kötü niyetli kişiler hep olmuştur. Sadece bizde değil, dünyada da olmuştur. Bizde de olacaktır. Acaba böyle bir saldırı mıdır, onu bilemiyorum. Ama bu tür insanların olduğunu ve olabileceğini tahin ediyorum. Sporun gerçek aktörlerinin, kulüplerimizin, yöneticilerimizin, sporcularımızın bu konuda son derece duyarlı olması  gerekir.''

ULUSOY İÇİN SUÇ DUYURUSU-

Şahin, bir gazetecinin sorusu üzerine, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy hakkında yasanın kendisine verdiği görevi yerine getirdiğini belirterek, suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Şahin, ''Aslında bu görevi, Futbol Federasyonu'nun yapması gerekirdi.

Geciktiğini gördüm. Spordan sorumlu olmam dolayısıyla ilgili dosyaları gerekli işlem için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdim. İki rapor ve ekleri var. Onlar inceleyecek, yasalar açısından neler yapılması gerekiyorsa kuşkusuz yapacak'' dedi.

Bir gazetecinin ''Gecikmenin nedeni var mı?'' sorusuna ise Şahin, ''Eski federasyon, hukuk davaları konusunda geç de olsa adım attı. Ama olayın cezai yönüyle ilgili olarak adım atmadığını üzülerek gördüm. Zamanaşımına uğramaması nedeniyle bu görevi kendim yaptım'' karşılığını verdi.

Şahin, olayla ilgili yorum yapmayacağını, yargının bağımsız olduğunu ifade ederek, ''Herkes sonucuna katlanacak'' dedi.Kategori : POLİTİKA