Özalın iddiası Mecliste...

Özalın iddiası Mecliste...
Emin Şirin, Semra Özal'ın, eşi 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile ilgili iddialarını Meclis'e taşıdı.Abone ol

Anavatan Partisi İstanbul Milletvekili Emin Şirin, Semra Özal'ın, eşi 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile ilgili iddialarını Meclis'e taşıdı.

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'n halı yıkama programı un yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi sunan Şirin, Semra Özal'ın bir gazetede yer alan röportajında ''Turgut Özal'ın öldürüldüğünden kesinlikle eminim'' dediğine işaret ederek, ''Semra Özal'ın bu ifadeleri kabul edilerek resmi bir tahkikat başlatacak mısınız?'' diye sordu.

Şirin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı başvuruda, aynı iddialara dikkati çekerek, ''Semra Özal'ın, eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın öldürüldüğüne kesinlikle inanması, delillerin yok edilmesi, Hacettepe Üniversitesi'nde kan örneğinin yok edilmesi, Özal'ın zorla resepsiyona götürülmesi ve kendisine özel limonata içirilmesi, zehirlendiği formülün yazılıp bırakılması, Süleyman Demirel'in Özal'ın öleceğini önceden beyan etmesi gibi önemli iddiaları içeren ifadelerinin ihbar kabul edilerek gerekli araştırma ve soruşturmanın yapılmasını arz ederim'' dedi.Kategori : POLİTİKA