Papaya yemek bile yok

Papaya yemek bile yok
28 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Türkiye'ye ziyaret edecek olan Papa kriziyle birlikte geliyorAbone ol

Papa 16. Benedikt’in 28 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Türkiye’ye yapacağı ziyaret sıkıntılı geçecek. Papa’nın, Ankara’nın tüm uyarılarına rağmen İstanbul’da Fener Rum Patr מיני מעקף קיבה מחירי הודו iği Bartholomeos’un makam aracına binerek birlikte Patrikhane’ye gitmekten vazgeçmemesi üzerine, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in resmi karşılama töreninde "ikinci sınıf" protokol uygulama kararı aldı.

Vatikan’ın milli marşı bulunmadığı için Çankaya Köşkü’ndeki resmi törende karşılıklılık ilkesine göre İstiklal Marşı’nın da çalınmayabileceği belirtiliyor. Sezer, "ikinci sınıf" protokol uyguladığını, Çankaya Köşkü’nde Papa onuruna 21 pare top atışı yaptırmayarak ortaya koyacak.

ELÇİLİKTE KALACAK

Karşılamada tören kıtasındaki asker sayısının da normalden az tutulması planlanıyor. Sezer ve Papa, tören kıtasını birlikte selamlayacak. Cumhurbaşkanı Sezer, Papa onuruna Çankaya Köşkü’nde akşam yemeği de vermeyecek. Program taslağına göre, Sezer’in Papa ile yarım saat sürmesi öngörülen görüşmesi ise 50 dakikaya çıkarıldı.Kategori : GÜNCEL