Devlet Bahçeli neler yapmadı?

Devlet Bahçeli neler yapmadı?
Yarın yapılacak olan MHP kongresi öncesi Devlet Bahçeli'nin neler yapmadığını yazdı.Abone ol

Ümit Özdağ'ın MHP'den kesin ihricanın ardından gözler yarın yapılacak MHP Kongresine çevrildi. Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök yarın yapılacak büyük kongre öncesin genel başkanlığa seçilmesi מיני הודו מעקף קיבה kesin olan Devlet Bahçeli'nin MHP milliyetçiliğine neler kattığını yazdı.

Ertuğrul Özkök yazısına Bahçeli'nin MHP milliyetçiliğini düşünsel anlamda nerelere getirdiğini anlatırken, terör sorunu ile boğuşan bir ülkede milliyetçi duyguları kaşımanın çok kolay olduğu halde Devlet Bahçeli'nin bunu yapmayarak ı herkese gösterdiğini ve bu şekilde de dünyada marjinalleşen milliyetçi akımların MHP çatısı altında marjinelleşmediğini vurguluyor:

"Bahçeli, MHP Genel Başkanlığı’nın hiçbir anında "Kürt düşmanlığı" yapmadı. PKK ile bu ülkenin Kürt vatandaşı arasına hep yüksek duvarlar çekti.Bahçeli, şehit cenazeleri başında fırsatçılık yapmadı.Ülkücü gençleri sokağa dökmedi.

Özkök yazısının devamında Fransa'da çıkan yasanın ardından sürekli gündemde olan sözde Ermeni soykırımı ile ilgili tavrında da Bahçeli'nin soykırıma şiddetle karşı çıktığını fakat hiçbir zaman Ermeni düşmanlığı yapmadığını vurguluyor.Kategori : GÜNCEL