Çubukçudan kadınlara çağrı

Çubukçudan kadınlara çağrı
Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, dünya kadınlarını güçbirliğine çağırdı.Abone ol

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, İsveç'in başkenti Stockholm'de katıldığı uluslararası konferansta, dünya kadınlarını güçbirliğine çağırdı.

İsveç'te düzenlenen Avrupa Konseyi Kadın ve Erkek Eşitliği konulu konferansa katılan Kadı taze manav ürünleri n ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, dünya kadınlarının güç birliğine gitmesini istedi. Çubukçu, kadınlarla erkeklerin dünyasının ay ile güneş gibi olduğunu vurgulayarak, "'Belki her gün birbirlerini görürler ama hiç karşılaşmazlar' sözünü tersine çevirmek için önümüzde yeni bir yüzyıl ve yeni bir sayfa bulunuyor" dedi.

Türkiye'de, kadın ve insan ticaretinin önlenmesi için önemli yasal değişiklikler yapıldığını kaydeden Çubukçu, "2005 yılında yaptığımız yasal değişiklik ile kadın ve insan ticareti, çok ağır suçlar bölümünde yer almıştır" diye konuştu. Çubukçu, şiddete maruz kalan kadınların Türkiye'de 6 dilde yardım başvurusunda bulanabilecekleri bir telefon hizmetinin verdiğinin altını çizerek, hükümetin sivil toplum örgütlerine çok büyük önem verdiğini ve bu konuda tüm kurum ve kuruluşları ile kadının statüsünün iyileştirilmesi için işbirliği yaptığını söyledi. Çubukçu, Türkiye'de kadına yönelik ayrımcılığın yok edilmesi için hükümet olarak özel çalışmalar başlattıklarını ve bu konuda Avrupa Birliği projelerinden de faydalandıklarını bildirdi.Kategori : DÜNYA