Ermeniler toprak isteyecek...

Ermeniler toprak isteyecek...
Milliyetçi Ermeni partisi Taşnaksütyun, Türkiye'den gelecekte toprak talep edebileceklerini söyledi.Abone ol

Ermenistan'ın aşırı milliyetçi Taşnaksütyun partisi Türkiye'de yeni bir tartışma başlatacak gibi görünüyor. Parti, Ermenistan olarak ileride Türkiye'den toprak isteyebileceklerini söyledi. Taşnaksütyun sözcüsü Giro Manoyan, "Türkiye'den toprak talebi şu an dış politika gündeminde hipnozla vajinismus tedavisi bulunmuyor ancak bu ileride de bulunmayacağı anlamına gelmiyor" dedi.

Manoyan sözlerine, "Bizim de bir parçası olduğumuz mevcut hükümet, desteklediğimiz ve desteğimizi sürdüreceğimiz Devlet Başkanı da bizim Anavatan taleplerimizi terk etmeyecek" diye devam etti.

Toprak istemiyoruz diyen hükümet gider!

Erivan'da bir yuvarlak masa toplantısında konuşan Giro Manoyan, hiçbir Ermeni hükümetinin, Türkiye'den asla toprak talep etmeyeceklerini söyleyemeyeceğini söyledi ve "Hiçbir Ermeni Hükümeti bunu yapamaz çünkü bana göre Ermeni halkı böyle bir Hükümetin iktidarda kalmasına asla izin vermez" diye konuştu.

Milliyetçi "Taşnaksütyun" sözcüsü, Ermenistan yönetiminin şu anda böyle bir talepleri olmamasına karşın "Bugün böyle taleplerimizin olmaması, yarın da olmayacağı anlamına gelmiyor" dedi.

Ermeni basını, Taşnaksütyun'un bu açıklamasının ardından, "Ermeni Devrim Federasyonu'na (Taşnakşütyun) göre, Ermenistan, Türkiye'nin toprak bütünlüğünü tanımıyor" yorumu yaptı. Ermeni basınında çıkan haberlerde Ermenistan'ın gelecekte Türkiye'den 1915 öncesinde Ermeniler'in yoğun biçimde yaşadığı Türkiye topraklarını isteyebileceği belirtildi.Kategori : DÜNYA