Hayransa Nine 64 yıldır tiryaki...

  • Ana Sayfa
  • Hayransa Nine 64 yıldır tiryaki...
Hayransa Nine 64 yıldır tiryaki...
Kars'ta yaşıyan Hayransa Karaçuha, ilerlemiş yaşına rağmen sigara tiryakiliğinden vazgeçmiyor.Abone ol

Kars'ın Arpaçay İlçesi'nde 17 yaşından beri sigara içen 81 yaşındaki Hayransa Karaçuha, torunlarının kızmasına rağmen alışkanlığından vazgeçmiyor.

Arpaçay'ın en renkli simalarından olan ve 17 yaşındayken Tomarlı köyünün ağası sayılan babası tarafından sigaraya başlatıldığını söyleyen Hayransa Nine, yeni neslin sigara bağımlılığı içinde olduğunu söyledi. Hayransa Karaçuha, kendisin kozmetik ürünleri in bu yaştan sonra sigarayı bırakmak gibi bir niyetinin olmadığını ve sigara içmediği zaman sinirlendiğini belirtti.

İki günde 1 paket sigara içmesiyle olduğu kadar esprili yapısı ve şakacı tavırlarıyla da tanınan Hayransa nine, yaşlılık maaşını bile sigaraya yatırdığını ifade etti. Karaçuha, "Çocukluğumda ağa kızıydım ve babam beni sigaraya alıştırdı. 3 kardeştik ve hepimiz sigara içiyorduk" dedi.

Sigara içtiğinden dolayı bugüne kadar bir rahatsızlık geçirmediğini, hastalandığını fakat bunun sigaradan kaynaklanmadığını vurgulayan Hayransa Karaçuha, kuş gribi sebebiyle toplanan tavuklarına üzüldüğünü dile getirdi. "Sigarayı bırakmayı düşünmüyor musunuz?" sorusuna Hayransa Karaçuha, "Hayır düşünmüyorum. Bu yaşta nasıl bırakabilirim ki?" şeklinde cevap verdi.
Babaannesi, Hayransa Karaçuha'yı sigara içmemesi konusunda sık sık uyardığını fakat yine de yanında sigara içtiğini söyleyen Hülya Karaçuha, "Babaannem yanımda sürekli sigara içiyor. Uyarıyorum ama yine de içiyor. Ben sigaradan rahatsız oluyorum ve "Babaanne içme" diyorum ama dinlemiyor" diye konuştu.

Abdullah Karaçuha ise annesi Hayransa Karaçuha'yı sigara içmemesi yönünde çok uyardıklarını fakat söz dinletemediklerini belirterek, kendisinin de sigara içtiğini dile getirdi ve ardından annesinin sigarasını yakarak karşılıklı içmeye başladı.

81 yaşında olmasına rağmen bugüne kadar hiçbir rahatsızlık hissetmeyen Hayransa Karaçuha, herkes gibi geziyor, iş yapıyor ve çamaşır asıyor.Kategori : GÜNCEL