Kilise önüne MHP pankartı

Kilise önüne MHP pankartı
Hrant Dink Kınalıada'da anılacak. MHP Adalar İlçe teşkilatı'nın kilise önüne astığı pankartlar ortamı gerdi.Abone ol

Gazeteci Hrant Dink’in ölümünün 40’ıncı günü nedeniyle yarın Kınalıada’da yapılacak ayin ve anma toplantısı öncesinde İstanbul’un Adalar İlçesi’nde gerilim yaratan ve MHP Adalar İlçe teşkilatı tarafından asılan ’Hepimiz Türk’üz, hepimiz Mehmet’i dental implants in turkey z’ ibareli pankartlar, partililer tarafından kaldırıldı.

MHP Adalar İlçe Başkanı Yahya Bayrak, pazar günü Hrant Dink anısına düzenlenecek ayin sırasında olay çıkarmayı düşünmenin bile bir insanlık ayıbı olduğunu söyledi. Bayrak, "Pazar günü olay çıkarmayı, ibadeti engellemeyi düşünen şerefsizdir. Arkadaşlarıma o gün dışarıdan gelip olay çıkarmak isteyenlere karşı uyanık olmaları için talimat vereceğim" dedi.

KİLİSE ÖNÜNE ASILMIŞTI
Ermeni cemaati mensuplarının yoğun yaşadığı ve Dink’in de yazlarını geçirdiği Kınalıada, ölümünün ardından yasa büründü. Dink’in ölümünün 40’ıncı gününe bir hafta kala Adalar’ın her yanına "Hepimiz Türk’üz, hepimiz Mehmet’iz" yazılı yüzlerce pankart asıldı. MHP İlçe Teşkilatı’nın yasal izinli pankartlardan birini, Dink için ayin yapılacak Kınalıada Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi’nin tam karşısına asması tepkilere yol açtı. 20 günlük izin alınan pankartlar, tepkilerin artması üzerine, MHP Genel Merkezi’nin uyarıları ve Adalar Kaymakamı Mevlüt Kurban’ın girişimi sonucu yine teşkilat üyelerince toplandı.

Ersin Alkan/HürriyetKategori : GÜNCEL