Sinan Çetin kime oy verdi?

Sinan Çetin kime oy verdi?
Sinemanın yanı sıra reklam filmleriyle de adından söz ettiren yöneten Sinan Çetin'in dünyaya bakış açısı nasıl?Abone ol

Sinan Çetin, kendi deyimiyle, Türk sinemasının en pahalı yönetmenlerinden. Sinemanın yanı sıra reklam filmleriyle de adından söz ettiren Çetin, son filmi 'Romantik'le gündemde. İnt kurabiye ikam ve gerçeklik ana temasının işlendiği filmi anlatırken, dünyaya bakış açısına ilişkin ipuçları da veriyor.

'Kendinizi içinde hissettiğiniz sistem siyasal liberalizm mi?' sorusunu cevaplarken, hayatı boyunca hiçbir kalabalıkta yer almadığının altını çiziyor. "Hayatımın hiçbir döneminde istesem de ne solcuların arasında ne de sağcıların arasında kendime yatacak bir yer bulamadım." diyen Sinan Çetin, insanoğlunun en önemli meselesinin özgürlük olduğuna inanıyor.

Ona göre, insanoğlu eğer özgür değilse, geri kalan hiçbir şeyin önemi yok. Bu düşüncelerini ilginç bir örnekle açıklıyor: "Ben AKP'ye oy verdim. İnsanlar başörtüsüyle okullara girsinler diye. Ama yarın öbür gün AKP 'başörtüsüz insanlar okullara giremez' derse AKP'ye de karşı çıkacağım. İnsanların özgürlük mücadelesi, benim destekleyebileceğim tek mücadele. Ben başka bir mücadeleye de inanmıyorum zaten."

ZamanKategori : MAGAZİN