Doktordan soygun pankartı

Doktordan soygun pankartı
Sağlık Bakanı Recep Akdağ Burdur'da bir hastanede ummadığı bir pankartla karşılaştı. Doktor soygun itirafı yaptı.Abone ol

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Burdur Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ni ziyaretinde ilginç bir protesto ile karşılaştı. Hastanede servisleri tek tek ziyaret eden Akdağ, çalışan bayan personel ve hastalara çiçek verdi.

zaren clinic Bakan Akdağ, hastanenin acil servisini ziyaretinde beklemediği bir olayla karşılaştı. Serviste görevli pratisyen hekim Vedat Oruç, Akdağ'ı 'hoş geldiniz' diyerek karşıladı ve taşıdığı 'Doktor, hasta, eczacı el ele verdik, performans adına devleti soyuyoruz' yazılı dövizi kaldırdı. Şaşkınlık yaşayan Bakan Akdağ, Vedat Oruç'a, "Soyma. Soyuyorsanız sana ve arkadaşlarına soruşturma açacağım. Neden soyuyorsunuz?'' diye sordu.

Doktor Oruç'un, 'Maalesef efendim' demesi üzerine Akdağ, dövizi kaldıran Oruç'a, "İtiraf ediyorsunuz yani. Hakkında soruşturma açacağım.'' diye karşılık verdi. Vedat Oruç ise, "30 yıldır pratisyen hekimim. Yaşadığım bu.'' deyince, Akdağ, Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkan Vekili Muhammet Gedik'i yanına çağırarak, "Bu ve devleti soyan diğer arkadaşları hakkında soruşturma açın.'' talimatı verdi. Bakının emri anında uygulamaya kondu. Oruç hakkında soruşturma başlatıldı. Poliste ifadesi alınan Oruç, idari soruşturma da geçirecek. Oruç, pankartı açmasıyla ilgili soruları ise cevapsız bıraktı.

Yaşar Yeşil, M. Ali Bülbül/ZamanKategori : POLİTİKA