20 bin K.Iraklı Türkiyeye geliyor

  • Ana Sayfa
  • 20 bin K.Iraklı Türkiyeye geliyor
20 bin K.Iraklı Türkiyeye geliyor
Irak'tan Antalya'ya 25 Nisan'da başlayacak uçak seferlerinin şimdiden yüzde 90 doluluk oranına ulaştı.Abone ol

Irak'tan Antalya'ya 25 Nisan'da başlayacak uçak seferlerinin şimdiden yüzde 90 doluluk oranına ulaştığı bildirildi. Bu yıl 20 bin Iraklı'nın Antalya'da tatile gelmesi bekleniyor.

Merkezi Diyarbakır'da bulunan Affan Grup'a ait Affan Air A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Şeyhmus Özkan AA muhab Silis kumu irine yaptığı açıklamada, Antalya-Erbil-Antalya uçak seferlerinin 25 Nisan tarihinde başlayacağını, uçaklardaki doluluk oranının yüzde 90'a ulaştığını bildirdi.

Iraklıların Antalya'da tatile büyük ilgi gösterdiği belirten Özkan, çarşamba, cuma ve pazar günleri Boeing 737 tipi uçakla sefer düzenleyeceklerini söyledi. Bölgedeki olaylar nedeniyle yeni bir yaşama alışmaya başlayan Iraklıların bunaldığını ve kabuklarını kırmaya çalıştığını ifade eden Özkan, şunları kaydetti: “Irak, yıllardır baskı altında yaşamışlıktan bunalmış durumda. Şimdi yeni bir dönemde kabuğunu kırmaya çalışıyor.

Irak halkının ekonomik gücü de iyi durumda. Irak halkının Türkiye'ye karşı bir sempatisi ve ilgisi var. Iraklıların büyük bir bölümü tatillerini Dubai, Ürdün ve Kıbrıs'ta geçiriyor. Ancak son zamanlarda, Türkiye'ye olan ilgileri arttı ve Antalya'da tatil yapmak istiyorlar.”

Dubai, Ürdün ve Kıbrıs'a tatile giden Iraklıların 7-10 günlük tatil süreçlerinde en az 10 bin dolar harcadığını vurgulayan Özkan, “Erbil-Antalya uçak bilet fiyatları yüksek olmasına karşılık, koltuklarımız şimdiden dolu. 25 Nisan'da ilk seferlerine başlayacak Antalya-Erbil-Antalya uçuşları yüzde 90 doluluk oranına ulaştı” dedi.Kategori : GÜNCEL