Memur olma süreci başlıyor

Memur olma süreci başlıyor
Kamu kurumlarına memur olma süreci 26 Mart günü başlıyor. Aday KPSS için form doldurma işlemlerini tamamlayacak.Abone ol

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre bazı kamu kurum ve kuruluşlarına yerleşmek isteyen adayların tercih formu doldurma işlemle çerkezköy biorezonans ri 26 Mart pazartesi günü başlıyor.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)'den yapılan açıklamaya göre, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca, bazı kurum ve kuruluşların kadro ve sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak.

Kılavuzda orta öğretim mezunları için toplam 49, ön lisans mezunları için toplam 1913, lisans mezunları için 1117 kadro ve sözleşmeli pozisyon bulunuyor.

2007 KPSS Tercih/1 ile yapılacak yerleştirme için adaylar, 26 Mart-2 Nisan 2007 tarihleri arasında tercihte bulunabilecekler. Adaylar, bu tarihlerde ÖSYM'nin internet sitesinde yayınlanacak olan kılavuzdaki kurallara göre internet üzerinden kendileri başvuru yapabilecekler.Kategori : GÜNCEL