Keloğlan Dorsaya karşı

Keloğlan Dorsaya karşı
'Keloğlan' filmi eleştirmen Atilla Dorsay ile filmin oyuncusu Mehmet Ali Erbil'i karşı karşıya getirdi.Abone ol

Yazısında son dönem Türk komedi filmlerine olumsuz bir önyargıyla yaklaşmadığını özellikle belirten Dorsay, “Keloğlan Kara Prens’e Karşı”nın tarihe saygısızlık ettiğini ve birkaç iyi espri dışında hiç güldürmediğini söylüyordu. Karakterlerin oturmadığını ve Rüştü Asyalı’dan boşala abdominoplasti n yerin doldurulamadığını da belirten Dorsay sözü Mehmet Ali Erbil’e de getiriyor ve oyunculuğunu her zaman beğendiği Erbil’in rol için çok yaşlı olduğunu belirtiyordu. Yazının ardından tepki vermekte gecikmeyen Mehmet Ali Erbil ise Atilla Dorsay için “Beyni sulanmış, ne dediğini bilmiyor” diyerek tartışmayı alevlendirdi.

Atilla Dorsay için “O Amerikan filmi hayranı, gidin dediği filme gitmeyin” diye sözlerini tamamlayan Erbil birçok kişinin, özellikle de sinema eleştirmenlerinin şimşeklerini çekti.

“MEHMET ALİ ERBİL, MEDYA PALYAÇOSU”

Mehmet Ali Erbil’in sözleri üzerine görüşü sorulan Dorsay ise “medya palyaçosu” olarak nitelendirdiği Erbil’in seviyesine inmeyeceğini söyledi.

Ahmet Hakan ve Can Dündar gibi yazarların da eleştirdiği Mehmet Ali Erbil, daha önce de oynadığı filmleri eleştirenlere karşı sert çıkışlarda bulunmuş, ama bu derece ileri gitmemişti.

Filmin yönetmeni Tayfun Güneyer, eleştiriye asla kızmadığını, ama sinema yazarı olmayan kişilerce yöneltilen eleştirilere ‘karşı olduğunu’ belirtti.

“Keloğlan Kara Prens’e Karşı” filmiyle alevlenen tartışmanın yankıları, bir süre daha gündemi meşgul edecek gibi görünüyor.Kategori : MAGAZİN