Basketbolda inanılmaz skor...

Basketbolda inanılmaz skor...
Basketbol Genç Bayanlar Yerel Ligi'nde, Diyarbakır Bağlar, DİSKİSpor'u inanılmaz bir skorla mağlup etti...Abone ol

Diyarbakır'da Bağlar Belediyespor Genç Kız Takımı, basketbolda inanılması zor bir skora imza attı.

Basketbol Genç Bayanlar Yerel Ligi'nde, dün Ziya Gökalp Spor Salonu'nda oynanan basketbol maçında Diyarbakır Bağlar Belediyespor Genç Kız Takımı, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİspor Genç Kız Takımı'nı 213-0'lık skorla yendi.

Bağlar Belediyesispor Genç Kız Takımı Antrenörü Gökhan Yıldırım, yaptığı açıklamada, ligde toplam 6 takımın bulunduğunu, oynadıkları 4. maçların Хлеборезка da çok farklı bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Ligde birinci sırada olduklarını kaydeden Yıldırım, şöyle dedi:
''Bu başarı 7 yıllık bir çalışmanın ürünüdür. Aldığımız skorla Türkiye rekoru kırdık. Bir rekora imza attığımız için çok mutluyuz. Basketbol maçlarında Türkiye'de oynanan maçlarda böyle bir skor yok. Türkiye Basketbol Federasyonu'nu da onayladı. Rekorumuz tescillendi. Karşı takım hiç basket atamadı.''

''ADİL ŞARTLARDA OYNANAN BİR MAÇ DEĞİLDİ''
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİspor Kulübü Başkanı İhsan Uğur ise DİSKİspor Genç Kız Takımı'nın bu yıl kurulduğunu ve takım oyuncularının yaz okullarında seçilen 13-14 yaş arasındaki çocuklardan oluştuğunu söyledi.

Uğur, şöyle dedi:
''Biz takımlara yardımcı olmak amacıyla bir takım kurduk. Zaten bu kategoride mücadele edecek bir takım değildik. Ancak ligin oluşması gerekiyordu. Sadece ligin oluşması için girişimimiz oldu. Rakip takımın oyuncularından ikinci ligde oynayanlar bile bulunuyor. Karşı takımın 3 sporcusu üniversite öğrencisi. Bizim takımın oyuncuları ise yaşları küçük. Bu nedenle adil şartlarda oynanan bir maç değildi. Çocuklarımıza maç boyunca baskı yapmışlar. Maçtan sonra çocukların psikoloji çok kötüydü. Dünkü maçtan sonra takımı ligden çektik. Çünkü eşit şartlarda değillerdi. Takımı bu kategoriden çektik.'' Bu arada, Diyarbakır'ın Bağlar Beldesi Belediye Başkanı Yurdusev Özsökmenler, Diyarbakır Bağlar Belediyespor Genç Kız Takımı'nı kabul ederek tebrik etti.

Alınan sonucun çok iyi bir ekip çalışması sonucu geldiğini ifade eden Özsökmenler, ''Bu sporcularımızı hocaları ile yapacağımız görüşmeler sonrası ödüllendireceğiz. Tabii ki maddi olarak ödüllendirmek güzel şey, fakat bu sporcularımızı yaşamda destekleyerek ödüllendireceğiz. İyi bir eğitim görmelerine destek vereceğiz'' dedi.Kategori : SPOR